SQL Server Stats_Date Fonksiyonu

SQL Server Stats_Date Fonksiyonu

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da Stats_Date Fonksiyonundan bahsedeceğim.

SQL Server’da Stats_Date fonksiyonu tablo veya indekslerde tanımlı olan istatistiklerin son güncelleme tarihinini öğrenebileceğimiz bir fonksiyondur. Fonksiyon geri dönüş değeri olarak datetime tipinde, tarih/zaman döndürür. Fonksiyonu kullanırken hata meydana gelirse geriye Null değer döner. Aşağıdaki örnekte Northwind veritabanını kullanarak yapılmış örneği görmektesiniz.


İlk olarak indeks değerleri incelenmiş. Hangi alanlar indeks değerine sahip görülmüş sonrasında ise bu indeks değerlerine basit sorgular çekilerek gelen değer daha yakından incelenmiştir.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. – Grafik tasarım dünyasında Indesign’ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator’e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. -WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. -Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yazıyı Oylayın

0/50 ratings

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

İlişkili Yazılar

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir