SQL Server Substring Fonksiyonu

SQL Server Substring Fonksiyonu

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server Substring Fonksiyonundan bahsedeceğim.

Substring fonksiyonu string verilerde istenilen karakter kadar verinin geri döndürülmesini sağlamak için kullanılır. Ne demek istiyoruz bir örnekle açıklayalım.


Buradaki örnekte görüldüğü üzere Yavuz Selim Kart ifadesinin sadece Selim kısmını bize verecektir.

Bu işlemi nasıl yaptık.

İlk önce string metnimizi girdik. Sonrasında kaçıncı karakterden itibaren değer almak istiyorsak o değeri rakam olarak girdik. Sonrasında ise kaça kadar sürsün bu alma işlemi onu belirtiyoruz.

İşlem en açık haliyle bu şekildedir.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. – Grafik tasarım dünyasında Indesign’ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator’e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. -WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. -Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yazıyı Oylayın

0/50 ratings

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

İlişkili Yazılar

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir