SQL Server’da Bir Tabloya Çok Dilli Veri Eklemek

SQL Server’da Bir Tabloya Çok Dilli Veri Eklemek

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da bir tabloya çok dilli veri nasıl eklenir bundan bahsedeceğim.

Bir tablo oluşturduk diyelim. Bu tabloya arapça ya da çince bir veri eklediğimizde ekleme işlemini yapacaktır fakat select ile tabloyu incelediğimiz zaman ????? gibi sonuç görürüz. Bu istediğimiz bir şey değildir. Örnek kodu inceleyelim.


Oluşan hatayı görelim.

Bu hatayı çözmek için aşağıdaki gibi insert işlemi yapmamız gerekir.


Sonucu aşağıdaki gibi göreceksiniz.

Gördüğünüz üzere veri başarı ile eklendi. Dikkat etmeniz gereken nokta values kısmından sonra verimizin başına N koyarak tabloya insert etmeniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. – Grafik tasarım dünyasında Indesign’ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator’e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. -WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. -Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yazıyı Oylayın

0/50 ratings

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

İlişkili Yazılar

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir