SQL Server’da NText ya da Text Alanındaki Değerlere Group By Yapılması

SQL Server’da NText ya da Text Alanındaki Değerlere Group By Yapılması

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da NText ya da Text alanındaki değerlere Group By yapılması hakkında bilgi vereceğim. SQL Server’da Text ya da NText veri tipine sahip sütunlarda doğrudan Group By komutunu çalıştıramıyoruz. Konu hakkındaki kodları aşağıda görmektesiniz.


Cast işlemi yapmadan yaptığımızda bize bir hata döndürdü. Bu hatayı yukarıda görmektesiniz. BolumAd kısmını cast ederek işlemi yaptığımızda ise doğru şekilde çalıştığını gördük. Dikkat edilmesi gereken nokta ise hem group by kısmında hem de select kısmında cast etmeniz gerekliliği.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. – Grafik tasarım dünyasında Indesign’ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator’e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. -WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. -Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yazıyı Oylayın

0/50 ratings

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

İlişkili Yazılar

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir