Sql Server Temel Seviye SQL Server

SQL Server Nvarchar Veri Tipi

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Değişken uzunlukta unicode karakter verisi saklamak için kullanılan bir veri tipidir. Varchar ile kullanımı aynıdır. Unicode karakterleri de saklayabilir. Nvarchar(n) şeklinde kullanılır ve n değeri 1 ile 4000 arasındadır. Varchar’ın iki katı kadar yer kaplar. Belirlenmiş maksimum uzunluk 4000 karakter olmasına rağmen varchar(max) parametresiyle 2^31 byte’a kadar veri depolanabilir.

2 Kez Okundu
SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!