Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

MSSQL’de tablo içinde yer alan satırları hızlı bir şekilde silmek isteyebiliriz. Bu işlemin yapılabilmesi için gerekli izin yetkilerine sahip olunmalıdır.

İşlem en genel olarak tablo içinin temizlenmesi ve identity alanının önceden belirtilen numaradan başlaması için yapılır.

Örnek verecek olursak.

Bir tablomuz var diyelim. Bu tabloya 500 satır veri ekledik sonrasında bu tablonun içindeki verileri başka bir yere aktarıp bu tabloyu yeniden kullanmak istedik. Biz bu tablonun içindeki verileri eğer Delete ile sildiysek içine kayıt eklediğimizde identity alanından dolayı 501’den başlayarak ilerleyecektir. Biz 1’den başlatmak istiyorsak aşağıdaki işlemi yapmalıyız.


Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.