Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da Update kullanımından bahsedeceğim.

Update kelimesini kısaca özetlersek güncelle diyebiliriz.

Konu hakkında günlük hayattan bir örnek vererek ilerleyelim. Diyelim evinizin bir camı çatlak. Bu tabi ki hoş bir durum değil. Neden? Çünkü, hırsızı var, uğursuzu var. Eve girip soyabilirler, kışın içeri su gelebilir vs. İşin özü bu camın yerine başka bir cam şart. Camı değiştirmek istiyoruz. Yapacağımız işlem nasıl olur?


Bu şekilde işlemi yaptık. Peki bu işlem ne kadar doğru?

Burada ne yaptık hadi inceleyelim.

İlk olarak SALON tablomuzda CAMLAR adı altında olan sütunumuzu ‘YENI CAM’ olarak değiştirdik. Kısaca tüm camları değiştirmiş oldu.

Ama bizim bir camımız kırıktı?

Biz hepsini değiştirdik? Bunun bize mali külfeti oldukça fazla oldu ve gereksiz emek ve çaba da cabası.

Biz camların hepsini değil de sadece kırık olanı değiştirmek istiyoruz. Nasıl yapacağız.


SQL Server Where
Konuyla bağlantılı bu yazıyı da okuyun SQL Server Where

Burada CAMNUMARASI 2 olan camımız kırıktı ve camı bu sorgu ile değiştirmiş olduk. Hem de diğer camları ellememiş olduk. Fazladan emek, zaman ve paramız bu şekilde gitmemiş oldu.

Konu hakkında temel bir giriş yaptık. İlerleyen zamanlarda daha da ayrıntılı anlatacağım.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yorum Yaz