Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

SQL Server’da bazı durumlarda dışardaki bir veritabanının SQL Server’a attach edilmesi ihtiyacı olabilir.

Bu yazıda sizlere SQL Server’da sp_attach_db prosedürünü kullanarak bir veritabanının nasıl attach edileceğinden bahsedeceğim.

SQL Server’da sp_attach_db prosedürü sunucuya veritabanını attach etmek yani eklemek için kullanılan bir prosedürdür.

Kullanımını aşağıda görmektesiniz.


Not : Test veritabanını attach etmek için bu şekilde yazıldı. (Siz kendi veritabanınızı yazmalısınız) Bu işlemi çalıştırmadan önce Test.mdf ve Test_Log.ldf dosyalarının ilgili konumda olduğundan emin olun. (Test.mdf ve Test_Log.ldf dosyaları benim veritabanıma ait dosyalardır. Sizin dosya ve veritabanı isimleri farklı olabilir.)

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.