Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server 2016 ile gelen Current_TransAction_Id Fonksiyonundan bahsedeceğim.

Aslında bu fonksiyon SQL Server 2016 ile hayatımıza girdi ama ben SQL Server 2017 ile anlatacağım.

Current_TransAction_Id fonksiyonu geçerli işlemin işlem kimlik bilgisini geçerli oturumda döndüren bir fonksiyondur. Bu bilgiyi sys.dm_tran_current_transaction dan alır. Örnek kullanımı aşağıda görmektesiniz.


İki sorguyu aynı anda çalıştırınca rakamların aynı geldiğini göreceksiniz. SQL Server 2016 itibari ile sys.dm_tran_current_transaction buradan çekmek yerine fonksiyon yapılmıştır.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.