Sql Server Temel Seviye SQL Server

SQL Server Convert Fonksiyonu

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da Convert Fonksiyonundan bahsedeceğim.

SQL Server’da Convert fonksiyonu veritabanındaki veri tipleri arasında convert yani dönüştürme işlemlerinde kullanılan bir fonksiyondur. Örnek kullanımı aşağıda görmektesiniz.

--Stilli kullanımı
SELECT  CONVERT(VARCHAR, GETDATE(), 1)
--Stilsiz kullanım
SELECT  CONVERT(VARCHAR, GETDATE())

Fonksiyon içinde ilk yazılan parametre dönüştürmek istediğimiz tiptir. İkinci parametre dönüştüreceğimiz tiptir. Üçüncü parametre ise format stili tipidir.Stilli kullanım ile stilsiz kullanımın farkını sorguyu çalıştırınca daha rahat anlayacaksınız. Stil değerlerini linkten bulabilirsiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

6 Kez Okundu
SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!