Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu bölümde sizlere SQL Server’da Except Operatörü kullanımından bahsedeceğim. Except Operatörü ilk sonuç setinde olup ikinci sonuç setinde olmayan kayıtları listelememizi sağlayan bir operatördür. Örnek bir uygulamayı aşağıda görmektesiniz.


Görüldüğü üzere iki farklı tablomuz var ve bu iki farklı tablonun CompanyName,Phone sütunlarını çekiyoruz. Except operatörü ile ilk sonuç setinde olup, ikinci sonuç setinde olmayan verileri bu şekilde getirmiş olduk.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.