Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server Ident_Seed Fonksiyonundan bahsedeceğim.

SQL Server’da Ident_Seed fonksiyonu tablonun identity değerinin başlangıç değeri hakkında bilgi veren bir fonksiyondur. İşlemi daha iyi anlamak adına aşağıdaki örneği inceleyelim.


Görüldüğü üzere burada bir tablo oluşturduk. Bu tabloda Irsaliyeid ifadesine identity(100,5) diye bir tanımlama yaptık. (100,5) tanımlaması yüzden başla beşer beşer arttırma işlemi yap demektir. Fonksiyonumuz da bu 100 ifadesini getiren bir fonksiyondur. Kısaca başlangıç değerini bize getirecektir.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.