Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da Inner Join kullanımından bahsedeceğim.

Join kısaca iki tablonun birleştirilmesi işlemidir. Inner Join işlemi ise iki tabloyu birleştirirken ortak olan değerleri alarak bir birleştirme işlemi yapar. Örnek kullanımı inceleyelim.


Burada ilk tabloda 3 veri var ikinci tabloda ise 2 veri var. Girilmiş olan ilk iki veri iki tabloda da aynıdır. Inner Join işlemi yaptığımızda sadece ortak olan verilerin geldiğini göreceksiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.