Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu bölümde sizlere SQL Server’da Intersect Operatörü kullanımından bahsedeceğim. Intersect Operatörü ilk sonuç setinde ve ikinci sonuç setinde ortak olan kayıtları listelememizi sağlayan bir operatördür. Örnek bir uygulamayı aşağıda görmektesiniz.


Görüldüğü üzere iki farklı tablomuz var ve bu iki farklı tablonun CompanyName,Phone sütunlarını çekiyoruz. Intersect operatörü yardımıyla ilk sonuç seti ile ikinci sonuç setinde ortak olan verileri getirmiş olduk.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.