Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu bölümde sizlere WITH ROLLUP kullanımından bahsedeceğim.

WITH ROLLUP komutu  istatistiksel sonuçlar çıkartılmasında işe yarayan bir deyimdir. Gruplanmış sütunların hiyerarşisine göre özet satır oluşturma işlemi yapar. Group By deyiminde kullanılmış sütun sayısı kadar gruplama gerçekleştirir. Group By deyiminde verilmiş kolonları sağdan sola doğru gruplar ve her grubun altına özet satır oluşturur. Örnek kullanımı aşağıdaki gibidir.


Özetlenmiş verileri 1. örnekte sadece bölüm numarasına göre getirirken, ikincisinde hem bölüm adı hem de bölüm numarasına göre getirmiştir.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.