Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da a Select statement that assigns a value to a variable must not be combined with data-retrieval operations hatasından bahsedeceğim.

İşlemi anlak için aşağıdaki tabloyu oluşturun ve sonrasında verileri insert edin.


Yukarıdaki tablo oluşturma ve veri ekleme işlemini yaptıysanız şimdi örnek kod bloğumuzu çalıştıralım.


Declare kısmından aşağı doğru kodlarımızı seçerek F5 tuşuna basıp çalıştırdığımız zaman istediğimiz hatayı almış olacağız.

Hatanın nedenine gelince.

@ad=Ad, @soyad=Soyad olarak bir tanımlanma mevcut fakat Yas kısmında bu şekilde bir tanımlanma mevcut değil. Ya Yas alanını buradan çıkarmamız gerek ya da Yas alanında şu şekilde bir tanımlama yapmamız gerek.

Kısacası aşağıdaki gibi yazmalıyız.


Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.