Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da belirli karakter aralığındaki sayısal değerin alınması hakkında bilgi vereceğim.

Aslında bu bilgiyi veren ve kodları hazırlayan kişi Vedat Özer Bey. SQL Server Eğitimleri Telegram Grubunda bir arkadaş bu soruyu sordu ve ona bu fonksiyonu hazırladı.

Kendisine bu çalışması için ayrıca teşekkürler.

Soru : Elimde JI20057259_1_1754846810_156 böyle bir metin var. Bu metinde ikinci tireden üçüncü tireye kadar olan kısmı dinamik olarak nasıl alabilirim.


Fonksiyonu oluşturup çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç alacaksınız.

Sorgu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Vedat Özer Beye ulaşabilirsiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.