Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da çalışanların yaklaşan doğum günlerini listelemek hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda çalışanların yaklaşan doğum günlerini görmek isteyebiliriz.

Genelde cümlelerime yukarıdaki şekilde başlıyorum ama bu sefer daha farklı bir giriş yapayım.

Şirket yetkilileri ya da sorumluları aşağıdaki T-SQL sorgusunu kullanarak çalışanlarının yaklaşan doğum günlerinin bilgisini alıp güzel süprizler yapmak isteyebilirler.

Bunu kaç şirket ya da yetkili uygular bilemiyoruz fakat lazım olursa buradan alıp kullanabilirsiniz.

Örnek kodları aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Kodu çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç alacaksınız.

Görüldüğü üzere 7 gün içinde doğum günü olacak olan kişiler ve bu doğum günü sürelerine kaç gün kaldığı bilgisi listelenmiş oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.