Orta Seviye SQL Server Sql Server

SQL Server’da Cast ve Convert Fonksiyonları Arasındaki Farklar

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da Cast ve Convert fonksiyonları arasındaki farktan bahsedeceğim. İlk olarak konu ile ilgili aşağıdaki makaleleri okumanızı öneririm.

[related-post id=”4723″]

[related-post id=”4717″]

SQL Server’da Cast ve Convert fonksiyonları tür dönüşümü için kullanılan fonksiyonlardır. Kısa ve öz olarak veri tiplerinin birbirine dönüştürülmesinde kullanılırlar. Cast fonksiyonu ile Convert fonksiyonu arasındaki fark stil farkıdır. Convert fonksiyonu ile ilgili değerin stilini de değiştirebiliriz. Convert fonksiyonunda ek parametre olarak stil parametresi mevcuttur. Bunun ile ilgili parametre convert fonksiyonunun içinde bulunmaktadır. Cast fonksiyonu ek olarak ANSI SQL-99 uyumludur.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

5 Kez Okundu
SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!