Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da iki tabloyu karşılaştırmak hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı zamanlar benzer veriler içeren tabloları karşılaştırma ihtiyacı duyabiliyoruz. Bu gibi durumlarda aşağıdaki yöntemden yararlanarak farklılıkları görebilirsiniz. Örnek kodları inceleyelim.


Yukarıda iki tablo oluşturduk. Bu tabloların alan sayıları, tipleri ve isimleri aynı. Bu tabloların içerisine aynı ve farklı veriler ekledik. İlk olarak except ifadesini kullanarak aralarındaki farkı bulduk. İkinci olarak bu farklı verilerin nasıl tek bir tablo halinde gösterileceği sorgusunu yazdık. Umarım anlaşılır olmuştur.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.