SQL Server’da İlgili Veritabanına Ait Tüm Tabloların Kayıt Sayılarının Listelenmesi

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da ilgili veritabanına ait tüm tabloların kayıt sayılarının nasıl listeleneceğinden bahsedeceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda tüm tabloları incelemek adına ve bununla ilgili bir rapor oluşturmak için tüm tabloların kayıt sayılarının bulunup listelenmesi istenebilir.

İşte bu gibi durumlarda aşağıdaki sorguyu kullanarak ilgili veritabanındaki tüm tablolar için kayıt sayısını bulabiliriz.


İlgili sorguyu çalıştırdığımız zaman aşağıdaki gibi bir sonuç elde edeceğiz. Ben işlemi AdventureWorksDW2014 veritabanını kullanarak yapıyorum.

Aşağıdaki sorguyu kullanarak da aynı sonucu alabilirsiniz.  Sorguyu çalıştırmadan önce ilgili veritabanını seçtiğinizden emin olun.


Görüldüğü üzere tüm tabloların kayıt sayıları listelenmiş oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. – Grafik tasarım dünyasında Indesign’ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator’e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. -WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. -Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yazıyı Oylayın

0/50 Değerlendirme Puanı

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Makale Özeti
SQL Server’da İlgili Veritabanına Ait Tüm Tabloların Kayıt Sayılarının Listelenmesi
Makale Adı
SQL Server’da İlgili Veritabanına Ait Tüm Tabloların Kayıt Sayılarının Listelenmesi
Açıklama
SQL Server’da ilgili veritabanına ait tüm tabloların kayıt sayılarının listelenmesi hakkında bilgi verildi.
Yazar
Yayınlayan
SQL Server Eğitimleri
Site Logo

İlişkili Yazılar

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir