Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da Inner Join ile update işleminin nasıl yapılacağını göstereceğim.

Yapacağımız işlemde tablolar arasında bir foreign key constraint ilişkisi mevcut değil. Güncelleme yapacağımız tablolarımızda ise Null alanlar mevcut. Aşağıdaki örneği inceleyelim.


Burada Meyveler2 tablomuz içerisinde Null alanlar mevcut. Bu alanları Id alanına göre eşleyerek where şartında Null olanları Meyveler1 tablosuna göre güncelliyoruz. Güncelleme işlemlerinde Begin Tran ifadesini sorgu başına koymayı unutmayın. Hata alınca Rollback diyerek işlemi geri alabilirsiniz. Ayrıca yazdığınız sorguları kontrol ederek yazmayı da unutmayın.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.