Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da Intellisense önbelleğinin nasıl yenileceği hakkında bilgilendirme yapaacağım.

SSMS (SQL Server Management Studio) kullanarak yeni bir nesne oluşturduğumuzda ve oluşturulan nesneyi kullanmaya çalıştığımızda, bu nesnenin altında kırmızı bir çizgi gösterilir.

Fotoğrafta örneği görmektesiniz. Aslında var ama intellisense şu anda görmüyor. Bu yüzden kırmızı.

Yeni bir SQL Server nesnesi oluşturduğumuzda, yeni oluşturulan nesne intellisense önbelleğinde güncellenmez ve bundan dolayı bu nesnenin altında kırmızı çizgi belirir.

Bunu düzeltmek için SSMS intellisense önbelleği’ni yenilememiz gerekiyor.

Bu işlemi iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

Birinci olarak

İkinci olarak

Klavyeden Ctrl+Shift+R tuşlarına aynı anda basarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.