Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da kolon içindeki sıfırları temizleyen prosedür hakkında bilgi vereceğim.

Aslında bu bir prosedür değildi. Konu ile ilgili araştırma yaparken kod üzerinde birçok değişiklik yaparak kodu dinamik hale getirdim. Benzer bir örneğe internette rastlamadım. Alanında tektir. Daha da geliştirilebilir.

Prosedür parametre olarak tablo adı ve kolon adı almakta. Yani bu iki parametreyi doğru verdiğiniz takdirde prosedür çalışacaktır. Kodları aşağıda görmektesiniz.


Prosedürü oluşturup çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç alacaksınız.

Görüldüğü üzere kolon içinde Sayi sütunu içinde bulunan değerlerin başında sıfır vardı. Bunların hepsini düzgün bir biçimde kaldırmış oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.