Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da bir tablo içindeki Null alanların nasıl Not Null yapılacağından bahsedeceğim. Örnek işlem için aşağıdaki kodları inceleyelim.


Burada bir tablo oluşturduk, içine 3 değer insert ettik. Sonrasında Kelime1 değerine DefaultDeger adında default constraint  atama işlemi yaptık. 1 ve 3 IDDegeri’ne sahip alanların Kelime1 değerleri Null olarak update edildi. Bu işlem sonrasında Kelime1 alanını Not Null yapmak istediğimizde bize bir hata verecektir. Kelime1 alanını Not Null yapmak için, Null olan kısımlar default constrait’de belirtilen DefaultDeger olarak güncellenirse, Not Null yapmamıza izin verecektir. Aksi durumda aşağıdaki hatayı alırsınız.


Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.