Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da oracle lpad fonksiyonunu yazmak hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda başka veritabanlarında olan fonksiyonları görmek ve kullanmak isteyebiliriz.

Lpad fonksiyonu nedir?

Lpad fonksiyonu sorgu sonucunun karakter uzunluğunu sabitlemek için kullanılır. Lpad sözcüğü Left ve Padding sözlerinin birleşmesinden oluşmuştur.

Aşağıdaki fonksiyon yardımıyla bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.


Fonksiyonu çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç göreceksiniz.

Görüldüğü üzere kelimemiz 5 karakterdi. Biz kelimeyi 10’a tamamla ve bu işlemi yaparken yıldız kullan dedik. Fonksiyon bu işlemi soldan toplam 10 karakter olacak şekilde yaptı.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.