Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da output kullanımı hakkında bilgi vereceğim.

Stored Procedure’ler output parametrelerle dışarıya değer döndürebilirler.  Aşağıda oluşturacağımız prosedürde prosedüre tedarikçi id değeri göndererek ürün adı ve birim başına miktar değerlerini çekebiliriz.


Ben işlemi Northwind veritabanını kullanarak yapıyorum. Siz bu işlemin benzerini kendi tablolarınız için yapabilirsiniz.

Prosedürü oluşturup çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç alacaksınız.

Görüldüğü üzere ürün adı ve birim başına miktar değerleri gelmiş oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.