Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da Replicate Fonksiyonu kullanarak ad soyadın belirtilen sayı kadar yazdırılması hakkında bilgi vereceğim.

Replicate fonksiyonu hakkında bilginiz yoksa aşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz.

SQL Server Replicate Fonksiyonu
Konuyla bağlantılı bu yazıyı da okuyun SQL Server Replicate Fonksiyonu

Bu örneği yapmamda fikir veren Aziz Reda Yüksel Bey’e teşekkürler. Bu şekilde yapıcı eleştirilere kapım her zaman açık.

Aslına bakarsanız bununla ilgili bir örnek yapmıştım.

Konuyla bağlantılı bu yazıyı da okuyun SQL Server’da Adınızı Soyadınızı Belirtilen Sayı Kadar Yazma

Bu örnekte ad soyad belirtilen sayı kadar yazdırılıyordu. Fakat bu işlemin aşağıdaki gibi de yapılabileceğini Aziz Reda Yüksel Bey söyledi. Bu söylemi yaparken performans tarafına da değindi.

SQL Server’da benim yapmış olduğum bazı örnekler hem kodlama diline alışmanız hem de olaya hakim olmanız için. Performans tarafı üzerine henüz makaleler yazmadım. Biraz ayrıntılı ve geniş alarak ilerliyorum. Her şeye tek tek değinerek ilerlemek istiyorum ki herkese faydamız olsun.

Şimdi bu işlemin nasıl yapılacağına değinelim.


ile istediğiniz sonucu aşağıdaki gibi alabilirsiniz.

Görüldüğü üzere 5 kere ad ve soyad yazılmış oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.