Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da Saving Changes Not Permitted hatasından bahsedeceğim.

Bu hata daha önce oluşturulan bir tabloda değişiklik yapmak istendiğinde alınan bir hatadır. Hata aşağıdaki gibi karşımıza çıkmaktadır.

SQL Server'da Saving Changes Not Permitted Hatası

Çıkan uyarı şu şekilde :

“Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. YOu have either made changes to a table that can’t be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the tables to be re-created.”

Bu hatayı düzeltmek için ise aşağıdaki işlem yapılır.

SQL Server'da Saving Changes Not Permitted Hatası

Tools menüsüne girip Option seçeneği seçilir. Designers‘a kısmına tıklanır. Table and Database Designers seçildikten sonra Prevent saving changes that require table re-creation checkbox’ın işaretini kaldırırız.

Artık tablolarımızda istediğimiz değişikliği rahatlıkla yapabiliriz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.