SQL Server’da Seçili Veritabanındaki Tabloları Boyutlarına Göre Sıralamak

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da seçili veritabanındaki tabloların boyutlarına göre nasıl sıralanacağı hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda (analiz, inceleme) tüm tabloların boyutlarına göre sıralanması istenebilir.

Aşağıdaki sorguyu kullanarak tabloları boyutlarına göre sıralayabilirsiniz.


Sorguyu çalıştırdınız zaman aşağıdaki gibi bir sonuç alacaksınız.

Ben bu sonucu AdventureWorks veritabanını kullanarak elde ettim. Sizler kendi veritabanlarınız üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. – Grafik tasarım dünyasında Indesign’ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator’e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. -WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. -Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Yazıyı Oylayın

5/51 Oy

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

İlişkili Yazılar

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir