Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da Server’lar arasında kullanıcı adı ve şifre taşıma işlemlerinin nasıl yapılacağından bahsedeceğim.

İlk olarak bu işlem neden önemli ona değinelim.

Bazı durumlarda kullanıcıları görebilsek bile şifrelerini bilmiyor veya herhangi bir yerden bulamıyor olabiliriz. Şifresini değiştirme durumda uygulama tarafında değişiklik yapılması da gerekebilir.

Bu işlem için hazırlanmış bir script var. Siz de bu scripti kullanarak kullanıcıların yedeğini  problemsiz bir şekilde alıp taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Yukarıdaki scripti çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.

Bu ekranı başarılı bir şekilde gördü iseniz sıra geldi sonuçları almaya. Aşağıdaki prosedürü çalıştırıyoruz.


Sonucu aşağıda görmektesiniz.

Yukarıda Messages kısmında çıkan yazıların hepsini kopyaladıktan sonra not defteri ya da word dosyanıza kaydediyorsunuz. Not defteri tavsiyemdir.

Not : Lütfen buradaki kaydetme işlemini unutmayın. Sorumluluk tamamen size aittir. Bu tarz işlemlerin geri dönüşü olmuyor çünkü.

Serverlar arası taşıma işlemi yapıldığında not defterine yapıştırmış olduğunuz kodları çalıştırırsanız ilgili kullanıcılar şifreleri ile oluşacaktır.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.