Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da the multi-part identifier could not be bound hatasından bahsedeceğim.

Bu hata genel olarak join işlemlerinde başımıza gelir. Örnek bir hatayı Northwind veritabanı üzerinde aşağıda inceleyelim.


Burada görüldüğü üzere c ve p adlı alias belirttim. On kısmından sonra p.CategoryID yazdığım halde c.CategoryID yazmadığım için böyle bir hatayı bana döndürmüş oldu. Kodun doğru şekli aşağıdaki gibi olmalıydı.


Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.