Sql Server Temel Seviye SQL Server

SQL Server Atn2 Fonksiyonu

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da Atn2 Fonksiyonundan bahsedeceğim.

SQL Server’da Atn2 fonksiyonu iki ifadenin oranı olarak verilmiş tanjant bir ifadenin radyan cinsinden açısını yani iki sayının arktanjantını döndüren bir fonksiyondur. İki ifadeninde float veri tipinden olması gerekir. Örnek kullanımını aşağıda görmektesiniz.

DECLARE @x float = 35.175643, @y float = 129.44;  
SELECT 'ATN2 Değeri ' + CONVERT(varchar,ATN2(@x,@y ));  

Yukarıda hesaplanmış sonucu göreceksiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!