Sql Server Temel Seviye SQL Server

SQL Server @@SPID Fonksiyonu

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server @@SPID Fonksiyonundan bahsedeceğim.

SQL Server’da @@SPID fonksiyonu kullanıcı için verilen oturum ID numarası veren bir fonksiyondur. Ne demek istiyoruz bir örnekle açıklayalım.

SELECT @@SPID

Burada bize bir sayı döndürecektir. Peki bu sayı nereden geliyor? Aşağıdaki sorguyu inceleyelim.

SELECT *
FROM sys.dm_exec_sessions

Görüldüğü üzere 53 rakamının ne anlama geldiğini daha rahat görmüş olduk. (Bende @@SPID 53 döndürdü. Sizde farklı değer döndürebilir.)

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!