Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu bölümde sizlere SQL Server’da Union All Operatörü kullanımından bahsedeceğim. Union All Operatörü’de Union Operatörünün aynısıdır. Farkı, gelen sonuçlarda aynı iki satır mevcut ise teke indirger. Başka bir deyişle kesişim olan ifadeleri teke indirgeyerek bize getirir. Örnek kullanımı aşağıdaki gibidir.

SQL Server Union Operatörü
Konuyla bağlantılı bu yazıyı da okuyun SQL Server Union Operatörü


Görüldüğü üzere iki farklı tablomuz var ve bu iki farklı tablonun Phone sütunlarını bir seferde Union All ile alıyoruz. Kullanımı bu şekildedir.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.