Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da admin kullanıcısının silinmesini engelleyen trigger hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda admin kullanıcısının silinmesini engelleyen trigger kullanmak isteyebilirsiniz.

Aşağıdaki trigger yardımıyla bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Siz kendi tablonuza göre bu işlemi uyarlayabilirsiniz ya da bu triggeri daha da geliştirebilirsiniz.


Tabloyu oluşturup verileri ekledikten sonra triggerımızı oluşturuyoruz. Sonrasında Admin kullanıcısını silmeye çalıştığınızda aşağıdaki uyarıyı göreceksiniz.

Görüldüğü üzere Admin kullanıcısının silinmesi engellendi. Diğer kullanıcıları rahatlıkla silebilirsiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.