Orta Seviye SQL Server Sql Server

SQL Server’da Bir Veritabanından Diğerine Tablo Kopyalamak

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da bir veritabanından diğerine tablo kopyalanması hakkında bilgi verildi. Örnek kodları aşağıda görmektesiniz.

--Yeni bir veritabanı oluşturuyoruz

CREATE DATABASE YeniDatabase
GO

--Hedef veritabanı Northwind veritabanında ki Categories Tablosu. Bu tabloyu YeniDatabase adındaki veritabanına kopyalıyoruz.
 
 SELECT * INTO YeniDatabase.dbo.YeniTablo FROM NORTHWND.dbo.Categories

 --Kontrol edelim.

USE YeniDatabase
SELECT * FROM dbo.YeniTablo

İlk olarak yeni bir veritabanı oluşturuyoruz ve sonrasında kopyalama kodumuzu yazıyoruz. YeniTablo adında bir tablo oluşturmamıza gerek yok. YeniTablo adındaki tabloyu SQL Server bizim yerimize oluşturuyor. From kısmından sonraki kaynak veritabanınızı ve tablonuzu dikkatli seçerek bu işlemi yapmanızı öneririm.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!