Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da doğum günü yaklaşan personelleri haftalık olarak gösteren dinamik prosedür hakkında bilgi vereceğim.

Eğer büyük ve kurumsal bir firmada çalışıyorsanız ve personellerine önem veren bir firma ise bu prosedür sizin için güzel olabilir.

Bu prosedür çalışma günlerinde doğum günü olan kişileri kapsayan bir prosedürdür.  Böyle bir prosedürü daha önce internette görmedim. Alanında tektir.

Ben işlem için bir tablo oluşturdum. Bu tablo üzerinden işlemlerimi yapacağım. Siz dilerseniz bu tablo üzerinden dilerseniz de kendi tablonuz üzerinden işlemleri yapabilirsiniz.

İlk önce tablomuzu oluşturalım.


Şimdi içerisine veri ekleyelim.


Şimdi belirtilen tarihteki haftayı baz almış doğum günü olan kişileri prosedürmüzle listeleyelim.


Prosedürü çalıştırınca aşağıdaki sonucu göreceksiniz.

Görüldüğü üzere belirtilen güne ait haftada iki kişinin doğum günü varmış.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.