Orta Seviye SQL Server Sql Server

SQL Server’da Msdb Veritabanı

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu bölümde sizlere SQL Server’da msdb veritabanı hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da alert, job’lar, yedekleme, SQL ile ilgili işlemler hakkında bilgi tutan bir veritabanıdır. Herhangi bir zamanlanmış görev (veritabanında geceleri yedekleme işleminin çalışmasına dair bir görev zamanlayıcı varsa, bununla ilgili kayıtlar msdb’de yer alır), operatör ya da yedekleme işlemi tanımlandığında, bunlara ait bilgiler de msdb veritabanında tutulur. Msdb veritabanının Dbid’si 4’tür.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

1 Kez Okundu
SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!