Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server ile özet bilgisinin en alt satıra nasıl ekleneceğinden bahsedeceğim. Konu ile alakalı örneği aşağıda görmektesiniz.


İlk olarak bir tablo oluşturduk. Sonrasında tablomuzun içine verilerimizi aktardık. Son olarak özet satırını son satırda görüntülemek için iki ayrı sorgu yazdık ve bu sorguları union ile birleştirdik. İlk select işleminde yapılan işlem ürün adlarına göre gruplayıp miktarı toplatmak. İkinci select sorgusunda yapılan işlem ise sadece genel toplam adedi getirmektir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kolon sayılarının aynı veri tipinde olmasıdır. Buna dikkat ederek union işlemini yapmalısınız. Aksi durumda hata alacaksınız.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.