Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu başlık altında SQL Server’da Union ve Union All operatörleri arasındaki farkları inceleyeceğiz.

Union operatörü birleşen iki tabloda tekrarlanan satırları getirmezken Union All operatörü tekrarlanan satırları da getirir.

Konuyu daha iyi anlamak adına örnekler yapalım.

Örnek 1 


Görüldüğü üzere Union yapıldığı zaman 3 adet veri gelecektir. Aynı işlemi Union All ile yaparsak.


Burada görüldüğü üzere ise 4 adet sonuç dönmüş oldu. Union’da benzer kayıtları getirmedi. Union All’da ise getirmiş oldu.

Örnek 2


Union operatörü ile 5 adet sonuç geldi. Union All ile aynı işlemi yapalım. Veri tabanını tekrar oluşturmuyoruz. Buna dikkat edelim.


Not : Eğer iki tablo içinde tekrar etmeyen veri olduğundan emin iseniz Union All kullanmanızı öneririm. Union kullanırsanız sizin için daha maliyetli bir kod olabilir.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.