Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da veritabanınızda bulunan tablolardaki tüm kayıtların silinmesi hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda tabloların yedeğini alınıp sonrasında bu yedeğin veritabanına farklı bir ad ile geri yüklenmesi, sonraki aşamada tabloların içinin boşaltılması gerekebilir ya da istenebilir. Tabloların içinin boşaltılması noktasında aşağıdaki kod bloğu işinize yarayacaktır.

Uyarı : Bu işlemi canlı veritabanı üzerinde, çalışma yaptığınız veritabanı üzerinde, projeleriniz üzerinde denemeyin!


Ben işlemi test etmek amacıyla Northwind veritabanı üzerinde çalıştırıyorum. Siz de kendiniz için uygun olan veritabanında test edebilirsiniz. Kodları Northwind veritabanı seçili iken çalıştırıyorum.

Görüldüğü üzere başarıyla çalıştırıldı. Şimdi tablolarımızı kontrol edelim.


Gördüğünüz üzere tablolarımızın içi boşalmış oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.