Sql Server Temel Seviye SQL Server

SQL Server Msdb Veritabanı

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da Msdb veritabanından bahsedeceğim.

SQL Server’da Msdb veritabanı SQL Server Agent hakkında bilgi tutan bir veritabanıdır. SQL Server Agent sistem görevleri bu veritabanında saklanır. Veritabanı üzerinde geceleri yedekleme işleminin çalışmasına dair bir görev oluşturursanız bununla ilgili kayıt bilgisi Msdb veritabanında yer alır. Stored Procedure’un ilk çalışması (Time Execution) ile ilgili kayıt da, aynı şekilde Msdb veritabanında tutulur.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

2 Kez Okundu
SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!