Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da Between ile Case kullanımından bahsedeceğim.

SQL Server’da Case ve Between nasıl kullanılır demeyin. Bu iki ifadenin birlikte kullanımı sizin için ayrı bir tecrübe olacaktır. Örnek kullanımı inceleyelim.


Burada declare diyerek kategoriid adında bir değişken tanımladık. Bu değere 2 değerini atadık. Sonrasında select sorgumuzu yazıyoruz. Where kısmından sonra alan adımızı belirtip between kullanımına geçiyoruz. Daha sonra ise case when içeren ifademizi yazıyoruz. Case kısmında 2 değeri geldiği için 2 değerine göre 20 ve 22 arasındaki verileri listeliyor.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.