Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da Cursor kullanarak yinelenen yani tekrarlanan kayıtların nasıl silineceğinden bahsedeceğim. SQL Server’da benzer kayıtlar içeren satırlar tablolarımızda bulunabilir. Bunları tek tek silmek zor, zaman alıcı olabilir ayrıca veri kaybına da neden olabilirsiniz. İşlemi daha iyi anlamak için aşağıdaki örneğimizi inceleyelim.


Yukarıdaki kodlarda veritabanı ve tablo oluşturduk. İçerisine veri insert ettik. Bu verilerden bazıları aynı verilerdi. Bunları silmek için cursor oluşturduk ve bu cursor ile silme işlemini gerçekleştirdik.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.