Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da Cursor kullanımından bahsedeceğim.

Cursor’lar seçilen veritabanı üzerinde satır satır işlem yapmaya olanak sağlayan veritabanı nesneleridir. Kıcasa kayıtların üzerinde satır satır gezinebiliriz. Bu sayede istenilen satırlarda işlem yapmamıza olanak sağlamış olurlar.

Konu hakkında örneği Northwind veritabanını kullanarak inceleyelim.


Kodu çalıştırdığımız zaman satır satır kategoriler üzerinde dönerek kategori adlarını bize verecektir. Her satır üzerinde hangi kısım ne işe yarıyor açıklamaya çalıştım.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.