Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da Detach işlemi öncesi veritabanı bağlantısını kesen cursor kullanımından bahsedeceğim.

Aslında bu Cursor’u bir soru üzerine yazdım. Belki birilerinin işine yarar diye düşünerekten.

SQL Server’da detach işlemi yaparken karşınıza bağlantı üzerine hatalar çıkabilir. Bu hataların kısa şekilde yazılmış kodlar ile çözümü olabildiği gibi aşağıda yazmış olduğum Cursor’u kullanarak da çözebilirsiniz.


Kodu çalıştırdığınız zaman ki ben burada TestIslem diye bir veritabanı kullandım.  Bu veritabanı üzerindeki açık olan bağlantıları sonlandıracaktır. Bu sayede detach işlemini başarıyla yapacaksınız.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.