Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da iç içe while döngüsünün kullanımından bahsedeceğim.

SQL Server’da iç içe while döngüsü kullanımı bir döngü içine başka bir döngü ekleme işlemidir. Döngünün mantığı şu şekilde çalışır. İlk olarak en dış döngü döner. Sonra içerideki yapı içerisine geçer. İçteki döngü tamamlanmadan dışarıdaki döngüye geçmez. Örnek kullanımı aşağıda görmektesiniz.


Yukarıdaki kodu çalıştırdığınız zaman bir çarpım tablosu göreceksiniz. İlk önce 1*1=1 işlemi olacak ve bu işlem 1*10=10’a kadar sürecek. Sonrasında 2*1=2’lere geçecek ve bu işlem de 2*10=20’ye kadar sürecek ve bu işlem sonrası döngüler tamamlanıp işlem bitmiş olacak.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.