Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda size SQL Server’da NText ya da Text alanındaki değerlerin Replace edilmesi hakkında bilgi vereceğim. SQL Server’da Text ya da NText veri tipine sahip sütunlarda REPLACE komutunu işletemiyoruz. Konu hakkındaki kodları aşağıda görmektesiniz.


Replace işlemini yaparken Cast ile Nvarchar(max) haline çevirip sonrasında tekrar Ntext ya da Text değerine çeviriyoruz. Sonuç olarak başarılı bir şekilde Replace işlemi yapılmış oluyor.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.