Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da satır değerlerinin gruplanıp tek satırda nasıl gösterileceği hakkında bilgilendirme yapacağım.  Ne demek istiyoruz örnek fotoğrafı inceleyerek görelim.

SQL Server'da Satır Değerlerini Gruplayıp Tek Satırda Göstermek

Yapacağımız işlem yukarıdaki gibi bir gruplama işlemidir. Bu işlemi aşağıdaki tabloyu kullanarak yapıyoruz.

SQL Server'da Satır Değerlerini Gruplayıp Tek Satırda Göstermek

Şimdi gelelim kodlara.


Burada iki adet yöntem var. Hangisi işinize gelirse.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

Yazıyı Paylaşın

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

1 Comment

  1. Helal olsun hocam çok güzel yararlı bir site, buradan çok şey öğrenirim Sql server ve C# alanım, bu yararlı siteyi yaptığın için teşekkür ederim seninle tanışmayı çok isterdim gerçekten çok şeyler öğrenirdim senden (bende bir meraklı, sabırlı ve öğrenmeyi seven biri olarak…)

Yorum Yaz